Burgaz bombacısının otopsisi suç ortağı şüphesini artırdı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’da geçtiğimiz hafta düzenlenen ve beş İsrailli turistle, Türk asıllı Bulgar otobüs şoförünün ölümüne neden olan intihar saldırısının failinin kimliği hâlâ tespit edilemedi.

Bulgar makamları soruşturmalarını sürdürürken, otopsileri yapan adli tıp ekibinden Dr. Galina Mleva, analiz ettikleri DNA ile görgü tanıklarının ifadelerinin birbirine uymadığını belirtti.

Mleva, bombacının “beyaz tenli, açık renk gözlü ve gür kumral saçlı” olduğunu söyledi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre ise şüphelinin gözleri koyu renkti. Saldırıdan önce dört ile yedi gündür Bulgaristan’da olduğu öne sürülen saldırganın araba kiralamak istediği ancak ehliyetinin şüpheli bulunması dolayısıyla reddedildiği, parmak izlerinin ve DNA’sının alındığı bildirildi.

Araba kiralama şirketinin sahibi Afrodita Petrova da güvenlik kameralarındaki kişiyle kendilerine gelen kişinin aynı insan olduğunu, ancak saldırganın araba kiralamaya geldiğinde kısa siyah saçlı olduğunu belirtti. Petrova, “Arap aksanıyla İngilizce konuşuyordu” dedi.

Hürriyet


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.