Yurt Dışı Seçmen Kütüğünün Güncellenmesi

Duyurular
İçeriği Paylaş

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, 12 Haziran 2011 tarihinde düzenlenecek 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanabilmeleri amacıyla hazırlanan “Yurtdışı Seçmen Kütüğü” 18.03.2011 Cuma günü saat 08.00’dan 31.03.2011 Perşembe günü saat 17.00’a kadar www.ysk.gov.tr adresinde ilan edilecektir.
Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, ilan edilecek seçmen listelerinde bilgilerini T.C. kimlik numaraları ile kontrol edebileceklerdir.
Seçmen niteliğine sahip ve ikamet adresi yurtdışında olmasına rağmen, Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydı bulunmayan veya Yurtiçi Seçmen Kütüğünde kayıtlı olup da, yurtdışına taşınan vatandaşlarımızın, ikamet ettikleri yere en yakın dış temsilciliğe başvurarak “Adres Beyan Formu” doldurmaları gerekmektedir.
Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın “Yurtdışı Seçmen Kütüğü” nü kontrol etmeleri ve seçmen kayıtları ile ilgili gerekli düzeltmeleri yasal süresi içerisinde dış temsilciliklerimiz aracılığıyla yaptırmaları oy kullanabilmeleri açısından önem arz etmektedir.
Yurtdışı seçmen kütüğündeki adres bilgilerinin tam ve doğru olması, vatandaşlarımızın Türkiye’de yapılacak genel seçimlerde oy kullanması amacıyla yurtdışında sandık kurulabilmesi için de önemli gerekliliklerden birisidir.
Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bilgisine sunulur.
T.C.
Başbakanlık
Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.