Yunaninstan ambulans vermedi ama…

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Gümülcine ziyareti sırasında tedavi ettirme sözü verdiği 400 kiloluk obezite hastası Şahin Şerif Türkiye’ye getirildi. Yunan makamları, “Bizim ambülanslarımız en fazla 150 kilo taşıyabilir” deyince, Şahin için Gümülcine’ye iki ambulans gönderildi.

2 yıldır yatağa bağımlı Gümülcine’de yaşayan evli ve üç çocuk babası Şerif Şahin, iki yıldır yatağa bağımlı yaşıyordu. Şahin Şerif, Batı Trakya’yı ziyareti sırasında evine gelen Başbakan Yardımcısı Bozdağ’a, “Bakanım ne olur kurtarın beni” demişti. Bozdağ da hemen Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı telefonla arayarak yardım istemişti. Bozdağ ile Akdağ’ın telefon görüşmesinin ardından Türkiye’nin, Şahin Şerif’i İpsala sınır kapısından alınması gündeme geldi. Ancak Yunanistan’dan “Bizim ambulanslarımız en fazla 150 kilo taşıyor” denilerek ret cevabı verildi. Bunun üzerine Şerif İstanbul’dan gönderilen özel donanımlı iki ambulans eşliğinde Türkiye’ye getirildi. Şerif’in tedavisini edün Şişli Etfal Hastanesi’nde tedavisine başlanıldı.

Milliyet


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.