Üsküp’te Azınlıkların Durumu Konuşuldu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bugün Üsküp’te, AGİT ve Azınlıkların Haklarını Gerçekleştirme Ajansı’nın ortaklaşa düzenlediği “Balkanlar’da azınlıkların haklarının uygulanması – Eğilimler, Zorluklar ve Perspektifler” konulu bölgesel konferansın açılışı yapıldı.

Bugün Üsküp’te, AGİT ve Azınlıkların Haklarını Gerçekleştirme Ajansı’nın ortaklaşa düzenlediği “Balkanlar’da azınlıkların haklarının uygulanması – Eğilimler, Zorluklar ve Perspektifler” konulu bölgesel konferansın açılışı yapıldı.

Konferansın açılışında Devlet Bakanı Necdet Mustafa, Dışişleri Bakan Yardımcısı Zoran Petrov, AGİT Makedonya Misyon Şefi Ralf Bret, AB Makedonya Özel Temsilcisi Aivo Orav ve Azınlıkların Haklarını Gerçekleştirme Ajansı Müdürü Vesna Babiç Markoviç söz aldı.

Devlet Bakanı Hadi Nezir ve Azınlıkların Haklarını Gerçekleştirme Ajansı Müdür Yardımcısı Yusuf Hasani’nin de katıldığı konferansta, Arnavutluk, Bosna Hersek, Sırbistan, Hırvatistan, Romanya ve Karadağ’dan gelen yetkililer de yer aldı.

 http://www.yenibalkan.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.