Türkçe Olimpiyatları’nın şarkı finali şampiyonu Bulgaristan oldu

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’ kapsamında bu yıl 11.si yapılan Türkçe Olimpiyatları’nın şarkı finalinin şampiyonu Bulgaristan oldu.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda renkli görüntülere sahne olan final gecesinde Bulgaristan’dan Martın Yordanov şarkı kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyonun ödülünü Ajda Pekkan verdi. Şarkı kategorisinde Azerbaycan’dan Ayhan Bunyadzade ikinci ve Filipinler’den Guınevere Camacho üçüncü oldu.

Ödül töreninden sonra duygularını dile getiren şarkı finali şampiyonu Yordanov, bu şampiyonluğun kendisi için büyük bir sürpriz olduğunu ve çok mutlu olduğunu söyledi. Kendisine gösterilen ilgiden çok memnun kaldığını da dile getiren Yordanov, bu ödülün ülkesine ve ailesine hediye ettiğini kaydetti.

11. Türkçe Olimpiyatları Şarkı Finali’ne, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Final gecesini spor, siyaset ve sanat dünyasından da seçkin bir davetli kitlesi izledi.

Ünlü ses sanatçısı Orhan Gencebay başkanlığındaki şarkı finalinin jüri üyeleri arasında jürisinde Ajda Pekkan, Muazzez Ersoy, yapımcı Birol Güven, Hamdi Alkan, Sinan Akçıl, Fatih Kısaparmak, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçalin gibi isimler yer aldı.

Şarkı finali dünya çocuklarının hep birlikte seslendirdikleri ‘Yeni bir dünya kuruyorlardı’ şarkısıyla noktalandı.

CIHAN


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.