Türkçe Olimpiyatları bize neyi anlattı?

Alıntı Yazarlar Yazılar
İçeriği Paylaş

Akif Akpınar- Her varlık gizli diliyle (lisan-ı hafi) çevresine bir şeyler anlattığı gibi her hadisenin de verdiği mesajı vardır. Türkçe olimpiyatları gizli diliyle bize çok şey anlattı.

Bu ülkenin insanları; ‘’Eller Ay’a biz yaya, bizden adam olmaz, biz var ya biz!’’ gibi ifadelerle yıllarca kendi kendini aşağıladı. Aslında birileri dilimize bu ifadeleri yerleştirerek insanımızın kendi kendini aşağılamasını ve öz güvenini yitirmesini özellikle istedi. Bu açıdan bakılacak olursa, bu ifadeler, bir projenin ürünü ifadelerdir.

Türkçe Olimpiyatları Anadolu insanına; ‘’senden adam olur, sen büyük bir medeniyetin insanısın, sen ecdadı büyük işler başarmış bir kökten geliyorsun, sen aksiyoner bir milletin mensubusun, sen dünya çapında projeler başarabilirsin, sen eğer inanırsan Ay’a da gidebilirsin, geçmişte olduğun gibi yeniden dünyada söz sahibi olabilirsin bu potansiyelin var.’’ mesajı vermiştir.

Türkçe Olimpiyatları Anadolu insanına; ‘’Ey Anadolu insanı, sende böylesine bir potansiyel varken, kendi içinde birbirinle uğraşmak basitliktir, kısır çekişmelerin insanı olmak sana yakışmıyor, büyük düşün kendini aş!’’ mesajı vermiştir.

Türkçe Olimpiyatları; İş yapan insanları karalamanın basitliğini, sığlığını ayan beyan ortaya koymuş, mesnetsiz iddiaların hiçbir zaman masum insanları yıpratamayacağını, onların iş yapmalarına engel olamayacağını göstermiştir.

Türkçe Olimpiyatları; birbirine düşürülmeye çalışılan Anadolu insanının birlikte omuz omuza verince neler yapabileceğinin nüvesini göstermiştir.

Türkçe Olimpiyatları; Batı kafasıyla yetişmiş, ‘Türkçeden bilim dili olmaz’ diyen kimi aydınlarımıza(!) gizli diliyle şamar vurmuştur.

Türkçe Olimpiyatları; kendi dilini basit görüp tabelasını Batı isimleriyle süsleyen bazı esnaflarımıza kinayeli bir göndermede bulunmuştur.

Türkçe Olimpiyatları; öğretmeni ve esnafı el ele verince böylesine muhteşem başarılar ortaya koyuyorsa, bu memleketin her kökenden insanı, her kurumu birbiriyle dayanışma içerisinde olursa dünyaya damgasını vuracak işler başarabileceğini göstermiştir.

Türkçe Olimpiyatları; Referansı din olan insanların her türlü iftira yıldırma ve bitirme planlarına rağmen pes etmeden yoluna devam ettiğini göstermiştir. Aynı zamanda iş yapan insanların her dönemde iftira ve yıldırmaya tabi tutulduklarını göstermiştir.

Türkçe Olimpiyatları; memleketimizde üç türlü insan varlığını göstermiştir. Bir; iş yapanlar. İki, iş yapanı takdir eden insanlar. Üç; hiçbir şey yapmayıp iş yapanları yıldırarak, yolundan alıkoymaya çalışan insanlar!. Ve bu olimpiyatlar göstermiştir ki; kazanan her zaman iş yapanlar olacaktır.

Türkçe Olimpiyatları, neler anlatmadı ki! Anlayana!…

Bu Olimpiyatları düzenleyen, düzenlenmesine vesile olan ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Arif Akpınar – Haber 7
arif_han@mynet.com

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.