Türk ve Alman sermayeli şirket, Filibe yakınlarında fabrika kuracak

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Metal kesme makineleri üretimi alanında faaliyet gösteren yüksek teknoloji üreten bir şirket, Bulgaristan’da 10 milyon levalık bir yatırım gerçekleştirecek.

Türk ve Alman sermayeli Spinner Bulgaria Şirketi, Filibe yakınlarındaki Kuklen Sanayi Bölgesi’nde 25 dönümlük bir arazinin sahibi oldu. Şirket, burada kuracağı fabrikada metal işleme makineleri üretimi yapacak. Yatırım projesiyle yaklaşık 100 kişilik istihdam yaratılması öngörülüyor.

Kuklen Belediyesi Baş Mühendisi Todor Lozanov, “Yatırım A sınıfı olduğu için hükümet, Kuklen Belediyesi’ne altyapı inşaatı için 313 469 leva sağladı. Hava şartları uygun giderse fabrika inşaatına daha ocak ayı sonunda başlanması mümkündür” diye izah etti.

Şu anda iki büyük Türk şirketi ile Kuklen Sanayi Bölgesi’nde bulunan arazi satışına ilişkin görüşmeler yapılmaktadır. Bu Türk şirketlerinin birisi lojistik alanında çalışır, diğeri metal işleme makineleri üretir. Eğer bu satışlar gerçekleşirse, Kuklen Sanayi Bölgesi’nde toplam 4 büyük Türk yatırımcı faaliyete başlamış olacak. Odelo Bulgaria Şirketi, Kasım 2019’da burada araba arka stop lambası üretimi fabrikasının açılışını gerçekleştirdi.

 

 

Kaynak: Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş