Türk lobisi atakta

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç, Avrupa’da yaşayan Türklerin en büyük probleminin ‘sınıf atlayamamak’ olduğunu söyledi. Yurtnaç, ‘Yurttaşlarımıza çocuğunuzu iyi okullara gönderin. İşçi sınıfıydınız, daha üst kesime atlamanız lazım, telkininde bulunuyoruz’ dedi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını birinci ağızdan dinlemek için bir Danışma Kurulu oluşturulduğunu söyledi. Danışma Kurulu üyeleri arasında ABD’li içecek devi Coca-Cola’nın CEO’su Muhtar Kent, başörtüsü nedeniyle milletvekili yemini etmesi engellenen Merve Kavakçı, işadamları Turgut Torunoğulları ve Remzi Gür gibi ünlü isimler yer alıyor. Yurtnaç, Danışma Kurulu’nun ilk toplantısının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önümüzdeki günlerde olacağını açıkladı. Yeni Şafak’ı ziyaret eden Yurtnaç, başkanlığın gündeminde olan konulara ilişkin bilgi verdi.

YALNIZ CAMİ CEMAATİYLE OLMAZ

Yurtnaç, başında olduğu kurum ve çalışmalarını ‘Türk lobisi için önemli bir adım’ olarak değerlendirirken, yurtdışındaki Türklerin örgütlü bir biçimde mücadele edeceği unsurlardan en önemlisinin 11 Eylül 2001 saldırıları sonrası piyasaya sürülen ‘İslamofobi’ olduğunu dile getirdi. ‘Müslümanların aklıselim olması lazım. Teşkilatı kurduğumuzda 3 bin 500 kişi arasında anket yaptık. Bu ankette yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın hangi konuda tedirgin olduklarını sorduk. Cevap; artan ırkçılık ve İslamofobi idi’ diyen Yurtnaç, İslam düşmanlığıyla mücadelede diyaloğun önemine dikkat çekti. Türkiye’den gönderilen imamların sadece cami cemaati ile diyaloğa girdiğini belirten Yurtnaç, şunları söyledi: ‘Diyanet’in Uluslararası İlahiyat projesiyle Avrupa’daki gençler Türkiye’de İlahiyat okuyup geri dönebilecek. Avrupalılara mesajlarını oradakilerin diliyle aktaracak. Bu da

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç, Yeni Şafak Ankara Temsilciliği’ni ziyaret etti

En iyi okula git işçi kalma

Yurtdışında yaşayan yurttaşlara ‘Çocuğunu en iyi okullara gönder. Siz işçi sınıfıydınız, daha üst kesime atlamanız lazım’ telkininde bulunduklarını aktaran Kemal Yurtnaç, Avrupa’da yaşayan Türklerin en büyük sorunlarından bir tanesinin ‘dördüncü kuşağa gelinmesine rağmen sınıf atlayamamak’ olduğunu dile getirdi. ‘Şu anda dördüncü kuşakta sınıf değişikliğine ihtiyaç var. Kamu birimlerinde daha çok göçmenin yer alması ile ilgili çalışmalar yapıyoruz’ diyen Yurtnaç, İslamofobi’yi ortadan kaldıracak en önemli faktörün Müslümanları tanıtacak kişilerin nitelikleri olduğunu söyledi.

Çocukları lezbiyen ailelere veriyorlar

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç, Avrupa’da çeşitli gerekçelerle gençlik dairelerine başvuran çocukların ailelerinden temelli olarak koparıldığını vurguladı. Türkiye’deki Çocuk Esirgeme Kurumu’nun muadili olan gençlik dairelerine giden çocuklardan bazılarının bir süre sonra Hıristiyan ailelerin yanına yerleştirildiğini, hatta lezbiyen ailelere verilen Türk çocuklarının bile bulunduğunu hatırlatan Yurtnaç, şöyle konuştu: ‘Bu çocuklarımızı alıyorlar, lezbiyenlere, uyuşturucu kullanan aileye veriyorlar. Gençlik dairesinde çalışan o ülkenin yöneticilerini de çağırdık. İngiltere, Hollanda, Almanya’da çalıştaylar yapıldı. Çocuklar öncelikle ailenin uygun gördüğü yakınlarına, olmazsa yine ailenin belirlediği o ülke vatan-daşlarından birisine verilmelidir.’ Ya-bancı dil öğrenimi için anadilde eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayan Yurtnaç, Almanya’nın bu konuda sürekli problem çıkardığını dile getirdi.

http://yenisafak.com.tr


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.