Trakya İlleri, Batı Trakya ve Balkan Türkleri yan yana

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Gölcük Trakya İlleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Konukları Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Sabri Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve Gençlik kolları temsilcileri ile birlikte yer aldı. Gölcük Trakya İlleri Derneği de Başkan Orhan Karagöz ve yönetim kurulu üyeleri ziyarette yerini aldı.

Aynı Coğrafyaya hitap ediyoruz

Konuklarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Sabri Mutlu, hepimiz Balkan coğrafyasının farklı bölgelerine hitap ediyoruz, bir bütünün parçalarıyız. Derneğimizde başkan seçildiğimden bu yana hayalimdi bu durum, bugün bu birliktelik konusunda atılmış bu adım bizim için önemli bir mutluluktur.

Ortak projeler ve faaliyetler

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu da “Kocaeli Balkanları en iyi temsil eden bir ildir. Balkanların her tarafından buralara gelmiş insanlarımız var hayata burada yeniden başlamışlar, yeni bir hayat kurmuşlar. Birlikte yürüteceğimiz faaliyetlerle daha geniş bir tabana hitap edebiliriz.” Dedi.

Birlikte olmak bizi motive eder

Gölcük Trakya illeri Derneği Başkanı Orhan Karagöz de yaptığı konuşmada Rumeli-Balkan derneklerinin daha yakın olmasının önemini vurguladı ve birlikte çalışmak bizim de şevkimizi artıracaktır” dedi.

Tanışma ziyaretlerine devam ve Balkan Platformuna doğru

Tüm katılımcıların yaptığı konuşmalar ve görüş alışverişinden sonra bir takım ortak proje ve faaliyetler konusunda prensip kararına varıldı. Buna göre, Bal-Türk, Batı Trakya ve Trakya İlleri diğer Balkan derneklerini ziyaretlere devam edecek, tüm bu ziyaretlerde ortaya çıkan prensip ve doneler çerçevesinde oluşturulacak ortak platformda birlikte yapılması planlanan proje ve faaliyetler netleştirilecek.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.