TBTSO Yönetim Kurulu 2013 yılına ilişkin faaliyet programını değerlendirdi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2013 yılına ilişkin ilk 6 ayını kapsayan faaliyet programı 12 Şubat tarihinde gerçekleşen Oda’nın olağan Yönetim Kurulu toplantısında kabul edildi. Toplantı sırasında ülkedeki ekonomik durumla görüşler paylaşıldı ve Oda’nın geçmiş dönem faaliyetleri değerlendirildi. Oda’nın misyonunu gerçekleştirmeye yönelik faaliyetleri tartışıldı ve etkinlik programı kabul edildi. Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin Türk Eximbank yetkilileriyle yaptığı görüşmeler neticesinde edinilen bilgiler sunuldu ve ülke kredileri konusundaki ilerleme konusunda Yönetim Kurulu  üyelerine bilgi verildi.

Oda’nın mevcut üyelerle ilgili durumu tartışıldı. Burgas ile Haskovo bölge ofisleri düzenledikleri etkinlikler hakkında bilgi verdi ve Türkiye’den gelen heyetlerle yapılan çalışmaları tanıttı. Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Bayram Yurtdışı Türkler Danışma Kurulu kapsamındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bir sonraki Yönetim kurulu toplantısı’nın Şumen’de yapılması ve bu vesileyle bölge ofisinin açılışının yapılması kararlaştırıldı.

http://www.tbcci.bg


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.