T.C. Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci’den mesaj

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Muhterem soydaşlarımız,

1 Ağustos 2012 tarihi itibariyle T.C. Filibe Başkonsolosu olarak görevime başlamış bulunmaktayım. 1924 yılından beri faaliyet gösteren bu tarihi Başkonsoloslukta görev yapmaktan gurur duymaktayım.

Bilindiği üzere, Başkonsolosluğumuzun görev bölgesi, Filibe’ye (Plovdiv) ilaveten, Kırcaali, Pazarcık, Hasköy, Smolyan, Eski Zağra, Plevne, Loveç, Gabrovo ve Veliko Tırnovo illerini kapsamaktadır. Görev bölgemizde yer alan şehir ve kasabaları en kısa zamanda ziyaret etmek ve sizlerle tanışmak istiyorum.

Görev bölgemizle ülkemiz arasında mevcut tarihi ve kültürel bağlara ilaveten, coğrafi açıdan da Türkiye’ye en yakın temsilciliklerden biri olan Filibe’de hem vatandaşlarımız hem de soydaşlarımız dahil Bulgaristan vatandaşlarına mevzuatımız ve Bulgaristan yasaları çerçevesinde çeşitli konsolosluk hizmetleri sunulmaktadır. Bunun yanısıra, ekonomi, ticaret, bilim, eğitim, kültür, sanat vs. alanlarında da muhtelif faaliyetler gerçekleştirilmekte ve ülkemizin Bulgaristan’da tanıtımı için çaba sarf edilmektedir.

Ülkemiz ile Bulgaristan arasındaki ilişkiler her alanda hızla gelişmektedir. Amacımız, görev bölgemiz itibariyle bu ilişkilerin daha da gelişmesine ve Türk-Bulgar halkları arasındaki dostluk münasebetlerinin güçlendirilmesine katkı sağlamaktır. Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımız bu bağlamda önemli bir köprü işlevi görmektedir.

Bu vesileyle, mübarek Ramazan ayının hayırlı olmasını diler, Başkonsolosluğumuz personeli ve şahsım adına en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.