Şumnu “Konstantin Preslavski” Üniveristesi Gazetecilik Bölümü Öğrencisi Özlem Belginova: ”En büyük arzum köyüm Kestenovo’da bir okuma evi açmak”

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

“Bizim köye okuma evi açmak için çalismalara basladık bir arkadaşımla. Kitap toplama kampanyası baslattık. 200 kitabimiz var. Fakat belediyeden izin çikartabilmemiz için toplam kitap sayısı 1500 olmalı. Sizler, bir haber yayınlayarak bunun duyulması için bize yardimcı olabilir misiniz acaba?

Omurtag belediyesine bagli Kestenyavo köyü. Simdiye kadar köyümüzde okuma evi olmamış. Biz de köyümüzde biraz kültürel çalısma, insanların birbirleriyle paylaşma duygusunu pekiştirmek amacıyla bu projeyi başlattık.

Kitaplar her alandan olabilir. Fakat mümkün olduğunca roman, hikaye, siir kitaplari toplamaya gayret gösteriyoruz. Çünkü halkın fazla kitap okuma alışkanlığı yok.

Kitaplar benim adresime gönderiliyor. Yuzlem Belginova Tefikova
selo Kestenovo, Ulitsa Struma No 2
Obshtina Omurtag, Oblast Targovishte

Haberi daha da canlandırmak için şunu da katabilir misin acaba. Bu çalışmayı Kestenyavo köyunden Fatme Şabanova(Şumen Üniversitesi Turizm Bölümü ikinci sinif ögrencisi) , Özlem Belginova( Şumen Ünuversitesi Gazetecilik Bölümü ikinci sinif ögrencisi) ve köy Muhtari Fikret Mustafov başlattılar.

http://bnr.bg


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.