Sosyal Girişimcilik Okulu Çok Güzel Oldu

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları başkanlığı, Bulgaristan Başmüftülüğü ve Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği “Sosyal Girişimcilik Okulu” projesi için gelen 43 kişilik öğrenci grubu Darıca Hüma Hatun Gençlik Kampında ağırlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Belediyesi, Körfez Belediyesi ve Darıca Belediyesinin de destek verdiği proje, Bulgaristan’ın hemen hemen her bölgesinde Türkiye desteği ile okuyan üniversite öğrencilerinden oluşturuldu. Çeşitli eğitim ve etkinlikler içeren kampta öğrencilere bilgilendirme, kaynaştırma ve birlikte iş yapma becerileri kazandırma çalışmaları yapılarak bu sayede liderlik potansiyeli olanların keşfedilmesi ile Bulgaristan’da toplum içinde sürükleyici kişiler olması hedeflendi.

5 Eylül günü başlayan kampta öğrencilere farklı günlerde Gebze Belediyesi ve Darıca Belediyesinin misafiri olarak çeşitli yerleri gezme olanağı da sağlandı. 10 Eylül Cumartesi akşamı Sekapark Balkan Evinde düzenlenen veda gecesi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, YTB-Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren, Bulgaristan Müslümanları Diyaneti Baş Müftüsü Mustafa Aliş Hacı, Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt ve çeşitli STK temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Gençler ile temenniler paylaşıldı ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak kampın kapanışı yapılmış oldu.

BAL-TÜRK (Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği) önemli, ses getiren ve katma değeri çok yüksek bir gençlik projesini daha tamamlayarak ülkemize ve milletimize aynı zamanda suyun öte tarafı için çalışmalarına aralıksız devam etmiş oldu.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.