Sofya’da düzenlenen Kermeste Türk standına büyük ilgi

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Uluslararası Kadınlar Kulübü’nün (IWC), Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın Inter Expo Center fuar merkezinde düzenlediği geleneksel Kermes Fuarı’nda Türkiye standı ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Yaklaşık 7 bin kişinin ziyaret ettiği kermeste kurulan Türk standını ziyaret eden konuklar, sunulan Türk yemekleri ve seçkin hediyelik eşyalara hayran kaldı. Fuarın özel konuğu olan eski Avrupa Komisyonu Komiseri Meglena Kuneva, Türk standını ziyaret ederek, Türk yemekleri ve örnekleri gösterilen el sanatları konusunda bilgi aldı.

Bulgaristan’da iş yapan Türk firmaları ve Sofya’daki seçkin Türk lokantaların yardımı ve maddi desteği ile kurulan Türk standında gönüllü olarak görev yapan Türkiye Büyükelçliği, Filibe ve Burgaz Başkonsolosluğu mensupları Türkiye’nin sanat gelenekleri ve mutfak kültürünü tanıttılar. Büyükelçi İsmail Aramaz, IWC’nin hayır amaçlı düzenlediği yıllık kermes etkinliğinde Türkiye’ye gösterilen ilginin her geçen yıl artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaretçiler, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali kentinden Ömer Lütfi Kültür Derneği’nin halk oyunları ekibinin gösterisini hayranlıkla izledi.

aa

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.