‘Sırbistan’a giden Türk sayısı yüzde 62 arttı, eğilim 2013’te de sürecek’

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Belgrad Turizm Organizasyonu Genel Müdürü Dejan Veselimnov, Türkiye’den Sırbistan’a giden turist sayısının 2012 yılında yüzde 62 arttığını söyledi.

TurizmGüncel

Belgrad Turizm Organizasyonu (TOB) Genel Müdürü Dejan Veselinov, TurizmGüncel’e yaptığı açıklamada, iki ülke arasında sürekli gelişen turizm ilişkilerine dikkat çekti. 2012 yılında Türkiye’den Sırbistan’a giden ziyaretçi sayısında yüzde 62 artış olduğunu belirten Veselinov, bu artış trendinin 2013 ve devam eden yıllarda da süreceğini kaydetti.

Veselinov açıklamasında şu noktaların altını çizdi:

VİZELERİN KALDIRILMASI ZİYARETÇİ TRAFİĞİNİ ARTTIRDI

“Türkiye ile Sırbistan arasında tarihi ve kültürel pek çok ortak payda var. Bu yüzden iki ülke arasındaki ziyaretçi sayısı karşılıklı olarak her yıl artmakta. Bu artış eğilimi önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Sırbistan, yaşam stili, mutfağı ve kültürü ile Türk ziyaretçilere hitap eden bir ülke. Hırvatistan coğrafi konumu ve kültürel yapısı gereği hem Avrupa, hem de doğu toplumlarına özellikler barındırıyor. Ayrıca iki ülke arasında vizelerin kaldırılmış olması da karşılıklı ziyaretlerin artmaısnda önemli bie etken”
“Fiyat olarak bakıldığında ise Sırbistan Avrupa ile kıyaslanamayacak kadar ucuz bir ülke. Avrupa’nın göbeğinde bir ülkede, Avrupa’daki ortalama fiyatların ok altında yeme, içme ve konaklama şansı buluyor insanlar.”

TÜRKİYE PASTASINDAN PAY ALMAK İSTİYORUZ

“Türkiye ile Sırbistan arasında sürekli artan bir ziyaretçi trafiği söz konusu. Son yıllarda Türkiye’nin outgoing pazarı sürekli büyüyor. Biz de Sırbistan olarak bu pastadan daha fazla pay almak istiyoruz. EMITT Fuarı’na katılmamızın ve Türkiye’deki tanıtım faaliyetlerine özellikle önem vermemizin nedeni de bu. Aynı şekilde, Sırbistan’dan Türkiye’ye giden ziyaretçi sayısı da her geçen gün artmakta. Bu eğilimin devam etmesi için daha çok çalışacağız.”
http://turizmguncel.com

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.