Saraybosna’daki saldırı ile ilgili 2 gözaltı

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Saraybosna’daki ABD Büyükelçiliğine silahlı saldırı: Bosna Hersek’in kuzeyindeki Gornja Maoça köyünde, olayla bağlantısı olduğu düşünülen 2 kişi gözaltına alındı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD’nin Saraybosna Büyükelçiliğine yönelik önceki gün düzenlenen silahlı saldırıyla bağlantısı olduğu gerekçesiyle ülkenin kuzeyindeki Gornja Maoça köyünde 2 kişi gözaltına alındı.

Bosna-Hersek Araştırma ve Güvenlik Ajansı (SIPA) ekipleri, ülkenin kuzeyinde yer alan ve ”Vahhabi” olduğu ileri sürülen kişilerin yoğun bir şekilde yaşadığı Brçko yakınlarındaki Gornja Maoça köyüne operasyon düzenledi. Evlerde arama yapan ekipler, ABD’nin Saraybosna Büyükelçiliğine saldırıyı gerçekleştiren 23 yaşındaki Sancaklı Mevlid Yaşareviç’le bağlantıları olduğu gerekçesiyle 2 kişiyi gözaltına aldı.

Soruşturmayı yürüten savcı Dubravko Çambara, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gornja Maoça’da gözaltına alınan kişiler için hala tutuklanma kararı alınmadığını belirterek, bu kişilerin olayla ilgili sahip olduğu bilgilere ulaşmaya çalıştıklarını ifade etti.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.