Ramazan Bayramı tebriği

Duyurular
İçeriği Paylaş

2018 yılı içinde 33 yaşını kutlayan Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Ramazan vesilesi ile dostlarımızla sık sık bir araya gelmenin ve aynı çatı altında aynı dualara amin demenin mutluluğunu yaşadık.

Ramazanda hemşehrilerimiz, komşularımız, ailemiz ve akrabalarımızla ortak manevi değerlere sahip olmanın getirdiği kardeşlik duygularını paylaşarak, birlik ve beraberliğimizin önemini bir kez daha hissetmiş olduk.

Adetlerimizi ve kardeşliğimizi geldiğimiz topraklarda bırakmadığımız gibi, birlik ve beraberliğimizi de kimsenin hırs ve menfaatlerine bırakmayacağız, geleneklerimiz, göreneklerimiz ve kültürümüz, ramazanı ve bayramı yaşayış adetlerimiz her yıl aynı şekilde hayata geçirilmeye ve evlatlarımıza aktarılmaya devam edecek.

Biz, Türk-İslam coğrafyasının maddi ve manevi güzelliklerini bünyesinde en iyi şekilde barındırabilmiş, dini ve milli değerlerini hiç bozmadan evlatlarına ve torunlarına aktarabilmek nasip edilmiş çok sanslı bir ülkeyiz. Denildiği gibi, bir ülke ancak, dinin ve dilini kaybettiği zaman yenilmiş olur. Bizler diline ve dinine dört elle sarılan ve dünya durdukça da sarılmaya devam edecek bir milletiz. Bunun hatırına, mübarek Ramazanın elimizden geldiğince ifa etmeye olan gayretlerimiz hatırına, Rabbimizden, birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi, iman gücümüzü, vatan millet sevgimizi kalbimizden almamasını diliyorum.

Millet olarak, daha nice bayramlara, barış ve huzur içinde ermeyi temenni ederken, tüm Bal-Türk ailesinin, Kocaeli şehrimizin, ülkemizin ve İslam aleminin Ramazan bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Doç. Dr. Selçuk Koç
Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı


İçeriği Paylaş