Türkler Bulgaristan’ın üvey evladı mı?

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Türkleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Cebel Günü’nü kutladı. Bulgaristan Türkleri, 23 yıl önce bu meydanda komünist baskıcı rejime karşı çıkarak yüksek sesle yeter artık dedi. Bizim insanlık onurumuzu çiğnemeyin, dinimizle ve dilimizle oynamayın dedi. İşte Bulgaristan Türkleri her yıl bunu hatırlamak, hatırlatmak ve şehitlerinin ruhuna dua okumak için Cebel’de biraraya geliyor. Ancak Bulgaristan vatandaşları Türkler, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliyev ve ya Başbakan Boyko Borisov’dan, kısaca devleti temsil edenlerden, devletten bir başsağlığı mesajı almadı. Mesaj Ankara’dan, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Bulgaristan Türkleri, Bulgaristan’ın üvey evlatları mı?
Soruya cevap gelir mi bilinmez. Aynı şekilde neden iktidardaki GERB partisinin bölge milletvekiline Cebel’de kürsüden konuşma izni verilmediği sorusunun da cevaplanması ihtimal dışında.

AJANS BG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.