Özal Öldürüldü mü?

Doğan Aydın
İçeriği Paylaş

Doğan Aydın- Bazı yöneticiler vardır ki sessizlikten kendisini kimse tanımaz, bazı yöneticiler de risk alır, ses getirir. Tarih yalnızca onları yazar. Bu insanların sevdikleri de çoktur, düşmanları da…

Bu yüzden ölümleri normal olmayabilir. Geçmişe doğru baktığımız zaman hemen ilk akla gelenlere bir bakalım.

Enver Paşa, Adnan Menderes, Turgut Özal bunların başında gelir. Bana göre Atatürk’ün ölümü de araştırılmalıdır.

Allah hayırlı ömürler versin. Başbakanımız da ciddi tehdit altındadır diye tahmin ediyorum. O da ses getirecek işlere imza atmaktadır. Söylemleri başta İsrail’i oldukça rahatsız etmektedir.

Kahraman Öğretmenler

Her türlü tehdide rağmen evlerinden uzak bölgelerde hizmet ediyorlar. Çoğu zaman maaşlarını bile bölgenin fakirliğine karşı öğrencileri ile paylaşıyorlar. Tatilleri yok. Lojman yok. Bazen kaçırılma korkusu, bazen okul yakma tehditleri… Onların hepsini kutluyorum. Ellerini öpüyorum. Bu vatan sizlere minnettardır. Sizler bu milletin gönül kahramanlarısınız.

Bir de ne yazık ki öyle öğretmenler vardır ki, günlerini öğretmen evinde okey taşları arasında geçirmektedir. Ellerinde sigara, kahve köşelerinde ömür tüketmektedir. Bazıları da sendikacılık peşinde siyaset yapmaktadır. Orada bile birlik kuramamışlar üç ayrı parti, üç ayrı sendika…

On Muharrem

Muharrem ayı tarih boyunca her din, her peygamber için önemli günlerin cereyan ettiği zaman dilimidir.

Bizim için ise acı ve hüzün doludur. Peygamber efendimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin efendimiz yetmiş bir arkadaşı ile Kerbela’da şehit edilmiştir. Bu İslam tarihindeki en acı bölünme vesikasıdır. Silinmez izler bırakmıştır. Hal bu ki peygamber efendimiz bizlere;

Allah’ı sevin. Onu seviyorsanız beni, beni seviyorsanız Ehli Beyt’imi sevin diye öğüt vermektedir.

Bu millet peygamberinin sözlerini unutmadan onun izinden gitmeye gayret etmektedir. Çocuklarına en fazla Ali, Hasan, Hüseyin, Fatma isimlerini vermeleri de bu yüzdendir.

Üzülerek ifade etmeliyim ki bazı arkadaşlar bizleri kendilerinden ötekileştirerek, sanki Kerbela’da Hz. Hüseyin efendimizi biz katletmişiz gibi davranıyorlar. Biz bize emredilen kuran ayetlerinden, Peygamber efendimiz ve onun ehli beytine olan sevgimizden asla taviz vermeyiz. Gelin bir olalım. İkilikten kimseye fayda gelmez.

civilaydin@gmail.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.