Oktay Enimehmedov: ‘Doğan’ı öldürmek istemedim… Sistem değişmeliydi’

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

HÖH’ün 8. olağan kongresinde parti lideri Ahmet Doğan’a saldıran Oktay Enimehmedov, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Psikoloji Enstitüsü’nün uzmanlarıyla konuşmasında, Doğan’ı öldürmek istemediğini, sadece siyasi darbe amacı güttüğünü çünkü mevcut sistemin değişmesi gerektiğine inandığını söyledi.
Eylemin kendi kararı olduğunu belirten Enimehmedov, herhangi bir siyasi oluşum veya grupla bağlantısının bulunmadığını  söyledi. ‘Kamuoyuna var olduğumu göstermek ve düşüncelerimin dikkate alınması gerektiğini’ anlatmaya çalıştım diyen Enimehmedov, ‘Bu da ne düşündüğümü göstermek için benim yöntemimdir’ dedi.
Psikologlar, Enimehmedov’un kendisini dürüst, ahlaklı ve kararlarını kendisi alan biri olarak gördüğünü belirterek, Doğan’ın dokunulmaz olmadığını göstermek istediğini kaydetti.
SALDIRIDAN ÖNCE ANNESİNE MEKTUP BIRAKTI
Oktay Enimehmedov’un Sofya’daki saldırı öncesinde annesine mektup bırakarak öldürülebileceğini bu yüzden eğitimini tamamlayamayacağı için üzgün olduğunu yazdı.

AJANS BG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.