Naim Filmine Yoğun İlgi

Çayırova Gebze
İçeriği Paylaş

22 Kasım Cuma Günü Gösterime Giren Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Filmi ilk günden yoğun bir talep ile gösterime girdi. uzun süredir sosyal medyada dönen fargmanları ile insanlarda merak uyandıran film hem duygusal hemde gurur ile izleyiciyi farklı duygulara sürüklüyor.

 

 

Bal-Türk Olarak böyle bir filme kayıtsız kalmayarak Gebze Center içinde bulunan sinemada dernek üyemiz yaklaşık 300 kişi için 3 ayrı salonda özel gösterim yapıldı.

Gebze ve Çayırova’da bulunan hemşehrilerimizin bilet masrafları derneğimizce karşılanarak Bulgaristanan da yaşanan olayları ve Milli hartercimizin mücadelesini yakından izleme olanağı sunuldu. Ayrıca filmi izleyenlerin ortak düşüncesi; Her Bulgaristan Türkünün bu filmi izlemesi gerektiği özellikle gençlerimizin Naim filmini izledikten sonra anne babalarının yaşadıkları olayları daha iyi kavrayacağı şeklinde yorumlandı.

Gebze Şube Başkanı Selçık Karademir tarafından yapılan konuşmada Naim Süleymanoğlu gibi bir değerin Biz Bulgarisan Türklerinin  onu her daim minnet ve şükranla hatırlayacağını verdiği mücadelenin her daim sürdürücücü olacaklarını ifade ederek ölümünün 2. yıldönümünde rahmet diledi.

Ayrıca Onursal Başkan  Dr. Bayram Çolakoğlu böyle sine anlamlı bir fimin 1989 zorunlu göçünün 30. yılında yayınlanmış olması bizim için daha da anlamlı olduğunu ifade ederek yaşanılan zorlukların unutulmaması gerektiği unutulan her acının tekrarlanacağını hatırlatarak Naim Sürleymanoğluna vefatının 2. yılında rahmet dileyerek sözlerini tamamladı.

Gecenin davetlileri arasında Gebze Belediye Meclis Üyesi Şenay Önder, Gebze İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu gibi hemşehrilerimizde yerini aldı. Çayırova belediyesini temsilen geceye katılan Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Arıkboğa, Özel Kalem Müdürü Aydın Turan, Belediye Başkan Danışmanı Ömer Dede ve Destek Hizmetleri Müdürü Mustafa Hıraç da geceye katılmıştır.

Ayrıca Gebze Balkan Türkleri Derneğini temsilen katılan Nedim Bey’in de katıldığı bu özel gecede Naim Süleymanoğlu gibi hem Bulgaristan hemde Türkiyede bulunan insanların gururu olan  bir kahramanın filminde  birlikte olmanın gururunu yaşadık.

Bu filmde emeği geçen ve biz Bulgaristan Türklerini doğru bir biçimde anlatan film ekibine de teşekkür ederiz.


İçeriği Paylaş