Mümin Gençoğlu, ölümünün 21. yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Soydaşların onurlu mücadelesinin ‘Yiğit’ ismi, Balkanların ve Türkiye’nin Mümin Agası, Bal-Göç ve BGF Federasyonu Kurucu Başkanı, Bursa sanayisinin duayen ismi, Penguen Gıda’nın kurucusu, hayırsever iş adamı, BTSO Meclis ve Bursaspor’un eski başkanlarından, Bursa siyasetinde iz bırakan Bursa Milletvekili merhum Mümin Gençoğlu aramızdan ayrılışının 21. yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı. Anma töreninden konuşan Gençoğlu’nun oğlu Orhan Gençoğlu, “Babamızın bize bıraktığı bayrağı daha ileriye taşımak için çalışıyoruz” dedi.

Anma törenine merhum Mümin Gençoğlu’nun oğlu Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, kızları Ayşe Sözüçetin, Nurcan Gülerer, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bal-Göç Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, MHP Bursa İl Başkanı Hasan Toktaş, MHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Kadir Koçdemir, MHP Bursa Milletvekili ve MHP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Necati Özensoy, AK Parti Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Eski Bursa Valisi Zekai Gümüşdiş, AK Parti eski Bursa Milletvekili Ali Kul ve sevenleri katıldı.

04gvbfred

EN BÜYÜK MİRASI…

Tören’de konuşan Mümin Gençoğlu’nun oğlu Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, babasının çok yönlü bir insan olduğunu hatırlatarak, ” Bize bıraktığı en büyük miras; arkasından hiç kimsenin kötü konuşmamasıydı. Biz ailesi olarak, bize bıraktığı bu bayrağı daha ileriye taşımak için yolumuza devam ediyoruz” dedi. Katılımcılara teşekkür eden Gençoğlu, aradan geçen yıllara rağmen Mümin Gençoğlu’na olan özlemlerinin artarak sürdüğünü ifade etti.

BÜYÜK MÜCADELE VERDİ

Gençoğlu’nu, vefatının 21’inci yılında anma imkanı bulduklarını söyleyen Arınç ise “Mümin Gençoğlu, ‘Mümin Aga’, Balkanlar, Rumeli, Bulgaristan, Türkiye beraberliği, tarihe geçmiş olaydır. Her zaman saygıyla anılır. Büyük bir mücadele verdi. Bu mücadele nedeniyle bir zamanlar kendisi ve ailesi, Bulgaristan’a bile sokulmuyordu. Israrla ve inançla bu mücadeleyi devam ettirdi. O, bu davanın bayraktarlarından biriydi. Evlad-ı fatihanın güzel bir örneğiydi. Bir kazada kendisini ebedi aleme uğurladık.

Nasıl hayat veren Cenab-ı Hak ise bu mukadderat karşısında söylenecek bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Dua merasimi ile sona eren törenin ardından Mümin Gençoğlu ilk ve ortaokulu öğrencileri merhumun kabrine karanfil bıraktı.


İçeriği Paylaş