Makas yolunun temmuz ayı sonunda tamamlanması bekleniyor

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Bugün Kırcaali Valisi Biser Nikolov, Doğu Makedonya ve Trakya Eyaleti Başkanı Aristidis Yanakidis ile görüştü. Yanakidis, Bulgar meslektaşına Komotini (Gümülcine) yoluna bağlanacak 3,5 km yol kesimini yerinde gösterdi. Yol hala tamamlanmış değil, fakat üzerinde yoğun olarak çalışmalar sürüyor. Yanakidis, “Makas Sınır Kapısı-Komotini yolu temmuz ayının sonuna kadar hazır olacak” diye söz verdi, fakat resmi açılışının yapılacağı ve hizmete gireceğine dair kesin bir tarih söylemedi.

Yanakidis, “Yonios AE” şirketinin yaptığı iş herbir teknik üniversitenin kitaplarında örnek gösterilebilir. Proje yüksek kalitede uygulanmıştır” diye övdü.

Aristidis Yanakidis ile Biser Nikolov, yolun Bulgaristan tarafında Podkova köyüne kadar uzanan kısmını da gözden geçirdiler. İki vali ile birlikte görüşmede Bulgaristan İçin Koalisyon’dan milletvekilleri Dimço Mihalevski ile Milko Bagdasarov da yer aldılar.

 

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.