Makas sınır kapısı bir hafta sonra açılıyor!

Haberler
İçeriği Paylaş

Kırcaali ile Gümülcine arasındaki Makas sınır kapısının 16 Kasım 2011 tarihinde açılacağı bildirildi. Devlet Yol Altyapı Ajansı tarafından edindiğimiz bilgiye göre, sınır kapısı ilk başta sadece küçük araçlara açık olacak. Ağır yük araçları geçişi ise ancak Yunan tarafındaki yolun Dedeağaç otoyoluyla bağlantısından sonra sağlanacak. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Bulgaristan tarafındaki Makas sınır kapısı hizmete hazır durumdadır.

Sınır kapısı yaklaşık bir buçuk aydan daha az bir süre önce inşa edilmiştir. Sınır geçit bölgesi asfaltlanmış, Sınır Polisi ve Gümrük kabinleri monte edilmiş, su, elektrik, optik kablo gibi tüm ihtiyaçlar giderilmiştir. Teknik donatımlar sağlanmış, gereken işaretler ve bayraklar monte edilmiştir. İç avlular ve kaldırımlar da tamamlanmıştır. Gelecek yılın bütçesinden barınak, dezenfeksiyon istasyonu ve yük rampası için ayrılacak olan parayla kapı geçit inşaatının ikinci aşaması tamamlanacaktır.

Sınır kapısının açılmasıyla, iki tarafta yaşayan Türk halkının hayalleri gerçekleşmiş olacak.

Kırcaali Haber

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.