Lüleburgaz ile Burgas arasında ekonomik işbirliği anlaşması

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

KIRKLARELİ (CİHAN)- Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) ile Bulgaristan’ın Burgas Ticaret Odası arasında iş birliği protokolü yapıldı. Protokole, Burgas adına Ticaret Odası Başkan Tsanko İvanov, Lüleburgaz adına da İş Adamları Derneği Başkanı Cengiz Konca imza attı. İmza törenine LİAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Konca, Başkan Yardımcısı Özer Büyükkurt, yönetim üyesi Talat Yılmaz ve Genel Sekreter Şadan Canaz, Bulgaristan’dan ise Burgasticaret ve sanayi odası Başkanı Tsavko İvanov, Başkan Yardımcıları Rodestina İvanovai,Rodestin Dimitrov, Tanas Zaykov, Genel Sekreter Boryaa Jeleva, Muhasebe Müdür İvan Yankov ile tercümanlar Emine Mehmed ve Georgi Avciev katıldı.
LİAD Başkanı Konca, amaçlarının iş birliği protokolüyle iki Burgas’ı birbirine bağlamak olduğunu ifade ederek, protokolün her iki ülkeye de hayırlı olmasını diledi.
Konca, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı olan 2023’te 500 milyar dolarlık ihracat ve ekonomik anlamda dünyada ilk 10’a girmek gibi bir amacı olduğunu, bu yolda Trakya ve Lüleburgaz olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Burgas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsavko İvankov da Burgas Ticaret ve Sanayi Odası’nın 105 yaşında olduğunu belirterek, “Burgas Bulgarsitan’ın 4. büyük şehri ve nüfusu 250 bin. Bölgemizin en büyük ticaret ve sanayi odasıyız. Burgas liman ve turizm şehri olduğundan dolayı bizim yaptığımız projeler genellikle turizm üzerine. Bu sebepten dolayı her iki ülkenin insanları birbirini ziyaret etmeli gelip görmeli. Bu nedenle sizinle yaptığımız proje bizim için çok önemli.” dedi.

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.