Kosova’dan AK Parti’ye anlamlı ziyaret

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Son genel seçimlerde Kosova, Makedonya ve Bosna-Hersek’ten 36 kişilik bir ekiple İzmir’e gelip İzmir Milletvekili Rifat Sait’in seçim çalışmalarına katılan ekibin lideri ve aynı zamanda Başbakan Erdoğan’ın yakın dostlarından Hacı İlyas İzmir’e geldi.

Milletvekili Rıfat Sait ve eşi Sevilay Sait ile AK Parti İzmir il binasını ziyaret eden Hacı İlyas, İl Başkanı Ömer Cihat Akay’a hayırlısı olsun dileklerini iletti. Ziyarette Balkan Anadolu Derneği Başkanı Ender Öztürk, Kosova Rumeli Derneği Asbaşkanı Hüseyin Acırgan da katılarak vekil Sait’i yalnız bırakmadılar. Rahmetli Necmettin Erbakan’ı Bosna Hersek’in efsane lideri Alija İzzet Begoviç ile tanıştıran kişi olan Hacı İlyas, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın arkadaşlarından biri olarak biliniyor. Daha önce İstanbul ve Bursa’daki seçimlere gelerek destek veren Balkan ekibi, son genel seçimlerde İzmir’de Rifat Sait’e bizzat sahada çalışarak destek vermişlerdi. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Hacı İlyas’a desteklerinden dolayı teşekkür ederken, Hacı İlyas, vekil Sait ve Başkan Akay’ı Kosova’ya davet etti. Hacı İlyas, Başbakan Erdoğan ve hükümetinin Balkanlara büyük hizmetler verdiğini, bundan dolayı Türkiye’ye müteşekkir olduklarını söyleyerek, 2014 yılında yapılacak yerel seçimler için tekrar İzmir’e gelerek AK Parti adayına destek vereceklerini belirttiler.

 

H.MERKEZİ/Balkan Günlüğü


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.