Kosova’da iktidar vekilleri muhalefeti kandırdı

Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova'da iktidar vekilleri muhalefeti kandırdı

Kosova Meclisi’nde sırp yanlısı yasaların çlıkmasını engellemek amacıyla muhalefet tarafından protesto eden oturumda, muhalif vekiller mecliste beklerken, İktidar partsi gecenin ilerleyen saatlerinde ayrı bir odada toplanıp gündemdeki noktaları tek tek görüşerek onayladı

 

Kosova’da Sırbistan ile yapılan anlaşmayı protesto eden muhalefet milletvekillerinden AAK milletvekili Donika Kada-Buyuri Meclis Genel Kurulu’na 3. kez göz yaşartıcı gaz fırlatarak Meclis’in çalışmasını engelledi. Meclis oturumu gece geç saatlere ertelendi.

Meclis genel kurulu saat 24.00’te yeniden biraraya geldiklerinde çıkan olaylar üzerine oturuma ara verilince polis ve iktidar milletvekilleri dışarı çıktı. Muhalefet milletvekilleri ise salonda kalmayı sürdürdü. İktidar muhalefet milletvekilleri taktik değiştirerek, meclis binası içinde farklı bir salonda toplantıya devam etti. Muhalefet genel kurul salonunda beklerken, iktidar milletvekilleri, gündemdeki noktaları tek tek görüşerek onaylandı. Muhalefet milletvekilleri geç de olsa kandırılmış olduklarını anladı. Yerel saat ile 02:00’de tüm milletvekilleri meclis binasını terketti.

Meclisin girişinde toplanan 300 kişilik muhalefet yanlısı grup ile polis arasında çıkan arbedede 9 kişi gözaltına alındı.

 

Kaynak: Dünya Bülteni/ Haber Merkezi


İçeriği Paylaş