Kosova Anayasası, Bölgede En İlerici ve Modern Anayasalardan Biri

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova Cumhuriyeti Anayasası’nın benimsenmesin üçüncü yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında Başbakan Hashim Thaçi, bu yüksek hukuk belgesinin özgür ve egemen halklarla Kosova’nın eşit olması çabalarının tacını teşkil ettiğini değerlendirdi.

Kosova Cumhuriyeti Anayasası’nın benimsenmesin üçüncü yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında Başbakan Hashim Thaçi,   bu yüksek hukuk belgesinin özgür ve egemen halklarla Kosova’nın eşit olması çabalarının tacını teşkil ettiğini değerlendirdi.

“Özgür ve bağımsız Kosova’nın simgesi olan Anayasa,  bölgede ve daha geniş çapta en ilerici ve modern bir belgedir ve bununla tümümüz gururlanmalıyız” diye belirten Başbakan Thaçi,  bağımsızlığın üçüncü yıldönümü gibi Anayasa’nın da üçüncü yıldönümünün özgürlüğün derinleştirildiği,  demokrasinin genişlendirildiği,  toleransın artığı ve toplumumuzun genelde geliştiği ve kalkındığı tarihi, teşkil ettiğini ifade etti.

Hükümet Başkanı Hashim Thaçi,  vatandaşlarımızın Anayasa Günü’nün üçüncü yıldönümünü, ayan Avro-Atlantik perspektifi,  bağımsızlığın tanınmalarının devamı ve tüm vatandaşların refahının artırılması için koşulların temin edilmesi temennileri ile karşıladıklarını ifade etti.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.