Kocaeli’de “Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması” gerçekleştirildi

Haberler
İçeriği Paylaş

7 Haziran 2013 tarihinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Kocaeli Valiliği işbirliği ile Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması – Kocaeli Programı Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ’ın katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. STK Buluşmasında Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç katılımcılara hitaben konuşma yapmışlardır.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının tanıtımının ardından Kocaelili Türk Dünyası dernek temsilcilerinin soruları da cevaplandırıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının organize ettiği programa, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Selçuk Koç’un Bulgaristan’da bulunması sebebiyle Genel Başkan Adına Halit Meriç, Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Çayırova Şube Başkan Vekili Günay Uzun, Körfez Şube Başkanı Ziya Baykara ve Derince Şube Başkanı Berkant Aydemir katıldı.

Söz konusu programda Balkanlar, Doğu Avrupa ve Kafkasya kökenli olup Türkiye’de faaliyet yürüten çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi yer alırken, program süresince bahse konu sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinin değerlendirilmesi ve sorunlarının tespit edilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunulmuştur.

bal_turk

ytb_kocaeli


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.