Kocaeli Balkan Gençlik Kampı öğrencileri İstanbul’daydı

Bal-Türk'ten Haberler Fotoğraflar
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından yürütülen “Kocaeli Balkan Gençlik Kampı”nın dünkü bölümünde İstanbul Kültür Gezisi vardı. Sabah erken saatlerde yola çıkan 120 kişilik öğrenci grubu ve mihmandarları profösyonel rehperler eşliğinde İstanbul programına başladılar.

Önce Boğaz Turu

Sabah evvela tekne ile boğaz turu yapıldı. Hem öğrenciler hem de öğretmenleri keyifli bir boğaz gezintisi yapmış oldu. Tekne turu öğleye kadar sürerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kasımpaşa Sosyal Te sisleri’nde misafirleri iskeleye indirmesi ile sona erdi. Burada öğle yemeği yenildi.

Sultan Ahmet, Topkapı ve Bilim Müzesi

Öğle yemeği sonrası otobüslerle Sultan Ahmet Camii ziyaret edildi. Ardından Osmanlı Devletine yüzyıllar boyu saltanat merkezi olmuş Topkapı Sarayı ziyaret edildi. Topkapı Sarayının ardından İslam Aleminin Dünyaya örnek olmuş eserlerinin yer aldığı, Avrupa’dan bir kaç asır daha ileride olduğu dönemlere ait icatlar, tıbbi ameliyat malzemeleri, Astronomi cihazları, bilimsel buluşlar, Avrupa’dan asırlar önce kullanılmış haritalar, pusulalar ve savaş araç gereçlerinin yer aldığı İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi gezildi. Akşam Beykoz Koruluğunda yemek yenildikten sonra Kocaeli’ye dönüldü. Yorgunluk ve güzel hatıralarla öğrenciler kaldıkları otellere döndü.

Ajans BT


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.