Kırcaali’den 40 Türk Genci Çanakkale Şehitliklerini Ziyaret Etti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Ömer Lütfi Türk Kültür Derneği’nin 20. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Çanakkale gezisine Derneğe üye 40 Türk genci katıldı. 14-15 Eylül tarihlerinde düzenlenen gezi, T.C. Filibe Başkonsolosu Sayın Şener Cebeci, Edirne Valisi Sayın Hasan Duruer, Çanakkale Valisi Sayın Ahmet Çınar ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşti.

Ziyaretin ilk gününde Edirne’ye varan grup tarihi yerleri gezdikten sonra Edirne Valiliği tarafından verilen öğle yemeğine katıldı. Aynı akşam Çanakkale’ye ulaşan grup Çanakkale Valiliği tarafından verilen akşam yemeğine katıldı. Valilik tarafından tüm konuklara Çanakkale Savaşlarını anlatan kitaplar hediye edildi. Şehir merkezinde konaklanan grup, ertesi gün Eceabat’a geçerek sabırsızlıkla bekledikleri ve görmek istedikleri şehitlikleri ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında gruba rehberlik yapan Abdullah Türan hoca, Çanakkale Savaşlarını duygulu bir şekilde anlatırken, Kırcaalili gençler gözyaşlarına hakim olamadılar. Gençlerin Türklük duyguları kat kat arttı.

Türklüğün en önemli yeri olan Çanakkale şehitliklerini gördüklerinden memnuniyet duyan gençler, derin duygularla Kırcaaliye döndüler.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.