Kırcaali Belediye Başkanı Azis, BAŞSİAD heyetini karşıladı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, şehrimizi ziyarette bulunan Kocaeli ilinden Başiskele Sanayici ve İşadamları Derneği (BAŞSİAD) heyetini makamında karşıladı.

Belediye’de gerçekleştirilen görüşmede Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nasko Nastev, Müteahhitler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Adem, Kırcaali Ticaret Odası Başkanı Alyoşa Sinabov ve Ekonomik Girişimciler Birliği Başkanı Sevdalin Ognyanov da hazır bulundular.

IMG_65420000000

Hasan Azis, konuklara 2009 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile işbirliği sözleşmesi imzaladıklarını bildirdi. Bu sözleşmede maddelerden birinin iki taraftaki iş dünyası arasındaki ilişkilerin teşvik edilmesi olduğunu belirtti. Belediye Başkanı konuklara şehirde iş yapma olanakları ve koşullarıyla ve ilçede yabancı yatırımlarla tanıştırdı. Sayın Azis, Kırcaali’nin ülkenin AB üyesi olması nedeniyle Türkiye için 500 milyonluk Avrupa pazarına açılan kapısı olduğunu, tekstil sanayi, makine mühendisliği alanında kalifiye işgücüne, sanayi bölgesinde boş alanlar, gaz boru hattına sahip olduğunu belirtti.

Belediyenin en büyük mülkiyet sahibi olarak işyerleri açmak isteyen işadamlarına yardımcı olmaya hazır olduğunu vurguladı. Belediye Başkanı, Yılbaşı’ndan sonra işveren örgütleriyle ortaklaşa olarak Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Kırcaali’nin yatırımcılar için cazip bir yer olarak tanıtılması amacıyla bir sürü görüşmelerin planlandığını bildirdi.

BAŞSİAD Başkanı Barış Arat ve T.C. Filibe Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Barış Yeniçeri Müh. Azis’e yararlı görüşmeden dolayı teşekkür ettiler. İşadamları Belediye Başkanı ve işverenleri, Türkiye’nin en önemli üç sanayi illerinden biri olan Kocaeli’ye davet ettiler.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş