Kadir Gecesi Rum kesiminde de kutlanacak

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Rum tarafında bulunan Hala Sultan Türbesi’nde Kadir Gecesi kutlanacak. KKTC Din İşleri Başkanı Doç Dr. Talip Atalay, Larnaka’da bulunan Hala Sultan Tekkesi’nde organize edilen Kadir Gecesi kutlama programının bu akşam gerçekleştirileceğini söyledi.

Atalay yazılı açıklamasında, vatandaşların terminallerden otobüslerle Lefkoşa Otobüs Terminaline getirileceğini ve saat 15.00’de Lefkoşa’dan toplu halde Hala Sultan Tekkesi’ ne gitmek üzere hareket edileceğini kaydetti. Programa katılanlardan herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini belirten Atalay, Kızılay’ın sağlayacağı iftar yemeği paketlerinin de iftar saatinde katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacağını belirtti.

Güney’e geçişine Rum Yönetimi’nce Türkiye kökenli olduğu gerekçesiyle daha önceki yıllarda izin verilmeyen vatandaşların, muhtemelen bu yıl da Rum Yönetimi’nin engeline takılacağını kaydeden Atalay, programa katılacak olanların yanlarında kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları ve isimlerinin yazılı olduğu otobüslere binmeleri gerektiğini vurguladı.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.