Jivkov’un torunları işbaşında!

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi, Almanya, Hollanda derken, şimdi de komşu ülke Bulgaristan’dan Türkiye’ye bir saldırı geldi. Ancak bu sefer gerçekleşen saldırının merkezi biraz ilginç! Yıllardır Bulgaristan Türklerinin oylarıyla parlamentoya girip, her türlü asimilasyon ve zulme sessiz kalan, 26 Mart’ta gerçekleşen erken seçimlerde de oyunu % 14’ten 9’a düşüren HÖH, yaptığı açıklama ile Türkiye’de oy kullanan çifte vatandaşları “Hayır” oyu vermeye davet etti.

HÖH’ün çakma ve kukla Genel Başkanı Mustafa Karadayı imzası ile yaptığı açıklama tam anlamıyla çelişkiler manzumesi.

Ahmet Doğan’ın çantacısı yaptığı açıklamada; “Bizler, 30 yılı aşkın geçmişi olan, insan hak ve özgürlüklerinin, kanunun üstünlüğünün ve demokrasinin korunmasını temel dava olarak kabul etmiş HÖH temsilcileri olarak kesin bir şekilde HAYIR diyoruz “ cümlelerine yer veriyor!

Ne Tayyip Erdoğan, ne Binali Yıldırım ne de bir başka Ak Partili Bulgaristan seçimleri öncesi “DOST Partisine oy verin” şeklinde bir açıklama yapmadı. Ama buna rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye “Bulgaristan seçimlerine müdahale” ile suçlandı. Şimdi sizce asıl müdahaleyi kim yapıyor?

Zavallı KUKLA açıklamasının devamında; “İnsan hak ve özgürlüklerinin acımasızca çiğnenmesine HAYIR!” diyor.

Be utanmaz, be arlanmaz, be hain adam; madem bu kadar insan hak ve hürriyetlerine saygılı bir KUKLA ve partisiniz, o zaman neden insanlar sınır kapılarında yerlerde sürüklenirken ÖKÜZÜN TRENE BAKTIĞI GİBİ BAKTINIZ? Bir insanın oyunu kullanmasından daha doğal ne hakkı olabilirdi ki? Kaldı ki o insanların alnında “DOST Partisine oy verecek” yazmıyordu. Ayrıca, gerek Türkiye’de, gerekse Bulgaristan’da oy kullanan birçok seçmen sizin yalanlarınıza, sahtekârlıklarınıza inandı ve partinize oy verdi. Siz onların en doğal haklarını bile savunamadınız

Jivkov’un torununun, Doğan’ın oğlunun şu cümlesi ise çok manidar! “Kabul edilmiş değerler ve demokrasi normlarına karşı yönetilen ve kontrollü “darbe girişimlerine” HAYIR!”

Valla bu cümleyi okuyunca bir anda CHP Bulgaristan’da şube açtı zannettim!

Ve son iki cümle, tabir-i caiz ise, nalına da, mıhına da; “ Kemalist Türkiye Cumhuriyeti’nin Sultanlığa dönüştürülmesine HAYIR! “

Ulan sizin anlayışınızın neresinde Kemalizm var?

Sen hayatında kaç kez Anıtkabir’e gittin?

Atatürk ile ilgili bana iki dakika konuşsana!

Son olarak da; “Allah yardımcı olsun, Amin!” demişler. Galiba “AMEN” diyeceklerdi de yanlış yazmışlar. Çünkü bunlar “AMİN” nedir bilmezler. Bunların İslam adına bildiği tek şey “YARABBİ ŞÜKÜR” olmuştur. Otuz senedir suratlarına tükürülür, bunlarda koltuk, makam ve mevki uğruna bunu söylerler!

Son bir ay içerisinde neredeyse her gün, Bulgaristan seçimleri ile yattık, Bulgaristan seçimleri ile kalktık. Seçim bitti ama halen tartışması devam ediyor. Yorum üzerine yorum, analiz üzerine analiz yapılıyor. Tabi bu arada, arsızlık, hayâsızlık, hainlik de almış başını gidiyor. İşin bizi üzen tarafı ise, bu utanmaz tipler halen adam yerine geçiyor, devletimin vekilleri, kaymakamları, belediye başkanları ile boy boy fotoğraf paylaşıyor!

İsterseniz Türkiye’de yaşayan, bu memleketin ekmeğini yiyen, suyunu içen, devlet yöneticileri tarafından adam yerine konulan, hatta Cumhurbaşkanlığı Sarayına bile davet edilen hainlerden bahsedelim birazda;

Bir önceki yazımda da yazdım, BULTÜRK diye bir dernek var. Bunun ruh hastası, dengesiz bir başkanı var. Bu dernek ve başkanı acilen İstanbul Valiliği Dernekler Müdürlüğü tarafından inceleme altına alınmalı, gerekirse kapısına mühür vurulmalı!

Peki, neden?

Bu derneğin ruh hastası başkanı Rafet ULUTÜRK seçimler öncesinde bir yazı yazıyor, üyeleri başta olmak üzere, Türkiye’de yaşayan çifte seçmenleri sandığa gitmemeye, DOST Partisine oy vermemeye davet ediyor. İşin acı tarafı, yazımızın başında da ifade ettiğim gibi bu adam, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki “Balkan Buluşması” na davet ediliyor, AK Partili belediye başkanları, ilçe başkanları bu şizofreni ziyaret ediyor!

Seçim öncesi yazdığı yazıda; ““Bulgaristan’a otobüs göndermeye veya “DOST Birliği”ne oy vermeye gerek yok. Bu seçimde herkes yerinde durması yeterli olacak, çünkü bu partiler hükümet kuramayacaklar. Gelin gelecek 3 ay sonra haziran ayındaki seçime çok iyi hazırlanalım. GELİN GERÇEK TÜRK PARTİSİ VE GERÇEK LİDERİMİZİ BİZ HALK KENDİMİZ ÇIKARTALIM VE GÖSTERELİM DÜNYA KAÇ BUCAK OLDUĞUNU. BU TEATRO’YA HEP BİRLİKTE SON VERELİM” cümlelerini kullanan bu pisikopat, iki gün önce yazdığı yazıda ise; “Bu seçimlerde Bulgaristan’a insanlarımızı yarı yolda indiren, garlarda rezil eden 200 otobüs yerine 50’şer vagonlu 20 trenle gönderemez miydik. Vagonların içinde davullu zurnalı seçim şenliği yaşansaydı. Tarih yazan bir olay olurdu.” Diyor. Kısacası kafa geliyor, gidiyor. Şimdi bunun hangi dediğine inanacak ya da dikkate alacağız.

Bu utanmaz adam son yazısının devamında ise iyice adileşiyor, ahlaksızlaşıyor, milletin vekiline hakaretler yağdırıyor! Sırf Bulgaristan Türklerinin haklarını savunduğu için ülkeye giriş yasağı konulan, aynı zamanda TBMM Tükiye-Bulgaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı da olan Sayın Aziz Babuşçu için; “Siyaset sürecinde zayıf halka olarak kendisini “seçim başkomutanı yapan” zavallı Aziz Babuşçu ile iplerinin kimler tarafından çekildiği henüz açıklanmayan gizli ajan Lütfi Mestan ortak oldular ve topluluğumuza bu hezimeti yaşattılar. Biz yenilenin yenilmeye doymadığını biliyoruz, fakat ömründe zafer nedir bilmeyen bu ikiliye bizi bir daha rezil etme, küçük düşürme hakkı tanımamalıyız” cümlelerini kullanıyor

Be ahlaksız, be utanmaz, be hain; sen kimsin de benim vekilime hakaret ediyorsun? Bu hakkı ve cesareti nereden buluyorsun? Ayrıca ‘ömründe zafer nedir bilmeyen ikili’ ifadesi kullanıyorsun. Aziz Babuşçu 2007-2015 seçimleri arasında partisinin İstanbul İl Başkanlığını yapmış bir isim. Önce bu tarihler arasında yapılan seçimleri bir incele bakalım, zafer mi görüyorsun yoksa hezimet mi ondan sonra konuş.

Tabi aynı durum Lütfi Mestan için de geçerli. HÖH; bir önceki seçimde kaç seçim bölgesinde birinciydi, bu seçim de kaç bölgede birinci? Geçen seçimde yüzde kaç oy almıştı, bu seçimde yüzde kaç oy aldı? Sen önce bunları yaz adamsan, mertsen, namert, kahpe, hain değilsen!

Diyar-ı Türk

www.diyariturk.com


İçeriği Paylaş