İskeçe’deki SEKAP’a Türk talip çıktı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Yunanistan Ziraat Bankası ATEbank’ın elinde bulundurduğu %50,36 oranındaki SEKAP tütün fabrikası hisselerine yeni talipler çıktı.

SEKAP fabrikası hisselerine 5 yeni talibin çıkması fabrika çalışanlarını sevindirirken, hisselerin satışı için açılan ihaleye sunulan teklifler arasında sadece fabrika çalışanlarının sembolik olarak sunduğu teklifin sunulan evrakların mali sorumlulukları karşılayamayacağı gerekçesiyle reddedildiği belirtildi.

SEKAP’ın talipleri arasında ABD, Bulgaristan ve Türkiye’den şirketler de yer alıyor.

Buna rağmen fabrika çalışanları, SEKAP’a yurtiçi ve yurtdışından yeni taliplerin çıkmasıyla sanayinin çalışmaya devam edeceğini ve işlerini kaybetmeyeceklerini ümit ediyor.

İşte SEKAP fabrikasının yeni 5 talibi:

1. Alfa Finance Holding AD (Bulgaristan) ile Openmark Ltd. (İngiltere)
Alfa Finance Holding AD şirketinin 350 milyon bütçeli bir şirket olduğu, sigara üretimi sektöründe önemli bir deneyime sahip olan şirketin SEKAP yatırımında İngiliz Openmark Ltd. Şirketiyle işbirliğine gitmeyi planladığı belirtiliyor.

2. Damco Energy A.Ş.
Kopelozos Grubu’na ait şirketin ekonomi sektörünün değişik alanlarında birçok faaliyeti bulunuyor.

3. İlias D. Papadopoulos A.Ş.
Merkezi Kilkis’de bulunan tütün işleme şirketi olarak faaliyet gösteren şirketin uzun yıllardır SEKAP ile işbirliği yaptığı ve SEKAP fabrikasının bir önceki satış sürecine de katıldığı ifade ediliyor.

4. Seba Dış Ticaret ve Nakliyat A.Ş. (Türkiye)
SEKAP Fabrikası ile uzun yıllardır çalışan Türk şirketinin SEKAP hesabına amblem ürettiği, bir önceki satış sürecine de katıldığı ve ihalenin bu aşamasını geçmesi durumunda Yunanlı bir yatırımcıyla da işbirliği yapmaya niyetli olduğu belirtiliyor.

5. York Capital Management Global Advisors LLC (ABD)
14,5 milyon Dolarlık servete sahip olan Amerikan sermaye yatırım şirketi de SEKAP Fabrikası ile ilgilenen şirketler arasında yer alıyor.

http://www.azinlikca.net


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.