HÖH partisinin yeni Başkanı Mustafa Karadayı’nın olması bekleniyor

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Mustafa Karadayı’nın Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı seçilmesi bekleniyor. Karadayı, daha kuruluşundan beri HÖH partisine bağlıdır – iki dönem HÖH Gençlik Kolları Başkanlığı ve Merkez Yürütme Bürosu Organizasyon Sekreterliği de yaptı. Şu anda ikinci dönem milletvekilliği yapıyor.

HÖH partisine yakın haber siteleri, “Karar dün Boyana Sarayı’nda il başkanlarının HÖH Onursal Başkanı Ahmet Doğan ve Merkez Yürütme Bürosu ile gerçekleştirdikleri görüşmede alındı” diye bildirdiler.

Parti teşkilatlarından en büyük destek toplayan Mustafa Karadayı’nın 24 Nisan Pazar günü Sofya Milli Kültür Sarayı’nın (NDK) 3 Nolu Salon’da gerçekleşecek olan 9. Ulusal HÖH Konferansı’nda HÖH Genel Başkanlığı’na aday gösterileceği açıklandı.

Yeni bir parti başkanı seçilmesi için başka isimlerin de ele alındığı görüşmede bizzat Ahmet Doğan’ın Karadayı’nın Başkanlık adaylığını desteklediği belirtildi.

Bugün gerçekleşecek olan HÖH Merkez Yürütme Bürosu Üyeleri ve Meclis Grubu Üyeleri’nin ortak oturumunda kimin HÖH Başkanı seçileceği konusunun final görüşmesi yapılacak.

24 Nisan’da yapılacak ulusal konferans, 2013 yılında Doğan’ın Oktay Enimehmedov tarafından silahlı saldırıya uğradığı ve Başkanlık makamını partiden ihraç edilen Lütfi Mestan’a devrettiği aynı NDK 3 Nolu Salon’da gerçekleşecek.

 

Kaynak: Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş