Hak ve Özgürlükler Hareketinden gövde gösterisi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Ülkede haftanın en önemli siyasi olayı olacağına kesin gözüyle bakılan, 8. Hak ve Özgürlükler Hareketi Ulusal Kongresi 19 Ocak 2013 tarihinde, saat 11.00’de Ulusal Kültür Sarayında düzenlenecek. Hareketin en yüksek forumuna hazırlıklar, durmadan devam ediyor. Kongreye katılacak 800 delege de belirlendi. Ülkeden ve yurtdışından 600 misafirin konuk olması bekleniyor: En yüksek düzeyde Liberal Enternasyonalden ve Avrupa Liberalleri ve Demokratları İttifakı temsilcileri, Balkan ülkeleri parti temsilcileri ve bakanlar, Türkiye Cumhuriyetinde önde gelen siyasi partilerden, en yüksek düzeyde temsilciler ve 60’tan fazla göçmen derneğinden, çok sayıda yetkilinin konuk olması bekleniyor.

Sadece partinin geleceğine değil, ülkenin gelişimine yönelik önemli vurguların yapılacağı, Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Dr. Ahmed Doğan’ın dönem raporu şimdiden merak konusu. Kongrede sürprizlerin yaşanacağına pek olasılık verilmiyor. Ülke çapında Hak ve Özgürlükler Hareketi İl Teşkilatları gözle görülür birlik sergiliyor ve bunlardan 22’si Dr. Ahmed Doğan’ı HÖH Genel Başkan adayı olarak gösterdiği gelen bilgiler arasında. Genel Merkeze yakın bir kaynak Dr. Ahmed Doğan’ın adaylığını açıklayan teşkilatları arasında sırasıyla: Varna, Veliko Tırnovo, Vratsa, Ruse, Razgrad, Loveç, Pleven, Pazarcik, Montana, Silistra, Sliven, Dobriç, Stara Zagora, Haskovo, Burgas, Plovdiv, Kırcaali, Gabrovo, Şumen, Tırgovişte, Smolyan ve Blagoevgrad illerinin olduğunu belirtti.

haber.bg

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.