GENÇLERİMİZ EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova-Amerikan Eğitim Fonu’nun Priştine’deki gala gecesi konuşan Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga gençlerin ülkenin büyük servetini teşkiletiğini değerlendirdi.

Aralarında ülkemizin Sırp askeri ile paramiliter güçlerinden kurtuluşu için NATO operasyonlarını yöneten Amerikalı General Weslley Clark da katıldığı gala gecesinde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga “Eğitim her bir toplumun sütunudur. Eğitim ve öğretim ilerici bir toplumun kurulmasını garanti eden bir devletin en güçlü aracını teşkil etmektedir,  Kosova’nın en büyük zenginliği ise gençlerdir.  Bu gençlik iyi eğitim ile öğretim almış ve demokrasinın kurulması ile güçlendirilmesinde katkısını sunmak için çoşku ve enerji doludur.”dedi.

Yeni bilgi ufukları açan bu fonun çalışmalarını başarılı sürdürmesi nedeniyle Kosova-Amerikan Eğitim Fonu’nu  tebrik eden Cumhurbaşkanı Jahjaga Kosovalı üniversite öğrencilerin dünyanın diğer öğrencileri gibi aynı rüya ve idealleri paylaştıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Jahjaga ayrıca edinilen bilginin halk,  vatan ve ilerleme hizmetinde olabilmesi amacıyla toplum olarak daha kaliteli bir eğitim için ülke içinde ve dışında daha müsait şartların temin edilmesinin gerekli oldğuna işaret etti.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.