Gebze şubemizde bu yıl Bulgarca kursuna büyük rağbet var

Gebze Haberler Şubelerden
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi tarafından her yıl verilen Bulgarca kursu bu eğitim-öğretim döneminde Gebze Şubemiz’de de  Bulgarca kursu başladı.

Üniversite öğrencilerinin de büyük ilgi gösterdiği Bulgarca kursu bölgenin tek kursu olma özelliğini de taşıyor.  Bu konuda Balkan dillerinin önemine vurgu yapan Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, “Günümüzde çok dilli hayat bir zaruret haline geldi. İngilizce gibi batı dillerinden en az birisini bilmek artık sıradan bir zaruret oldu. Ancak Bulgarca gibi bir Balkan dilini de buna ilave eden bir artı daha kazanır, üstelik Makedonca, Sırpça, Boşnakça, Hırvatça gibi diller de aynı dil ailesinden olup, bu dilleri bilenler bir birini anlayabiliyor ve iletişim kurabiliyorlar. Bulgarca öğrenmek isteyenlere kapımız açık” dedi.

Bulgarca Kurs saatleri cumartesi günleri yoğunlaştırılmış eğitim 3 saat 18 -21,00 arası . İlk başlayanlar için ayrıca cumartesi 15,00- 18,00 hazırlık var.. Kayıtlar devam ediyor. Bulgarca kurs öğretmeni Nadejda Vasileva ise aynı zamanda Sakarya Üniversitesi’nde tarih doktorası yapıyor. Kursun içeriği Bulgar dilinin temel söz ve gramer kurallarını öğrenmeye yönelik.. Amaç Bulgar dilinde iletişim becerisini kazanmak.

Not: Kursa katılmak İsteyenler Derneğe müracaat etmeleri gerekmektedir.
Gebze Bal-Türk Şube Başkanı İsmail Yılmaz 0 532 3050141
Dernek sekreteri Şuayyip Hürriyet 0535 8967869

 


İçeriği Paylaş