Erdoğan’dan Korman İsmailov’a başarılar dileği

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Korman İSMAİLOV, kendisine gönderilen davetiye üzerine Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

Sayın, Recep Tayyip Erdoğan, yeni kurulan partinin, genç Genel Başkanı Korman İSMAİLOV’un ziyaretlerinden duydukları memnuniyetlerini belirttiler. Görüşme sırasında Hürriyet ve Şeref Halk Partisi’nin hedefleri, iki komşu ülke arasındaki ilişkiler, Bulgarıstan’da yaşayan Türk ve müslümanların yaşamı ve geleceği gibi konular görüşüldü. Büyük ekonomik ve kültürel gelişmelere sahne olan Türkiye’den daha geniş ve yakın işbirliği yoluyla Bulgaristan’ın sağlayabileceği faydalar uzerinde duran İsmailov “en önemli hedeflerimiz eğitim ve bölgelerimize istihdam yaratıcı hızlı yatırımların önünü açmaktır“ diye konuştu.

HŞHP kurucularının verdikleri mücadeleyi, AK Parti’nin kuruluş günlerindeki verdikleri mücadeleye benzeten Sayın Erdoğan, “İnşallah önümüzdeki yıllarda, bizim geçmişte sağladığımız başarıyı tekrarlayacaksınız” dediler.

Tayyip Erdoğan ve İsmailov 12 Mayıs 2013 seçimlerinin huzur içinde geçmesini ve Bulgaristan halkına hayır getirmesini temenni ettiklerini bildirdiler.
Kaynak: npsd.bg


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.