DOST Partisi’nin Kocaeli Delegeleri Bal-Türk Yönetimi ile Buluştu

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

10 Nisan 2016 tarihinde, Sofya’da kuruluş kongresini yapan DOST Partisi delegelerini belirlerken de demokratik teamüllere dikkat ediyor. Bulgaristan’ın yanı sıra Türkiye’de yaşayan seçmenlerini de kuruluşa ortak eden DOST Partisi Türkiye’de çifte vatandaş göçmenlerin yaşadığı yerleri temsil edecek delegeleri de o bölgenin sivil toplum kuruluşlarından talep etti. İşte bu minval üzere DOST Partisinin kuruluşunda Kocaeli de dört delege ile temsil edildi.

dost_delege1

DOST Partisinin Kocaeli Delegeleri Salim Şentürk, Günay Uzun, Emin Ardalı ve Mustafa Duran kongre sonrası Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda Bal-Türk Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz da bulundu.

DOST Geniş Bir Yelpazeye Sahip

Delegeler kongre hakkındaki görüşlerini arz ettiler. Yapılan kongrenin heyecanlı, coşkulu ve ümitli bir kongre olduğu; aynı zamanda Bulgaristan’daki tüm kesimlerin temsil edildiği bir delege yapısının öne çıktığı ifade edildi.

DOST Delegeleri, soldan sağa: Mustafa Duran, Günay Uzun, Emin Ardalı ve Salim Şentürk
DOST Delegeleri, soldan sağa: Mustafa Duran, Günay Uzun, Emin Ardalı ve Salim Şentürk

DOST Partisi’nin Tükiye’deki Bulgaristan kökenli hemen hemen tüm sivil toplum kuruluşlarından ve Türkiye’deki muhalefetiyle iktidarıyla siyasi partilerden de destek görmesi bir başka önemli özellik olarak ortaya çıkmıştı.


İçeriği Paylaş