Büyük Önder Atatürk Balkanlar’da anıldı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye’nin Bosna Hersek, Sırbistan, Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Bulgaristan ve Romanya’daki büyükelçiliklerince anma törenleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81’inci yılında Bosna Hersek, Sırbistan, Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Bulgaristan ve Romanya’daki Türk büyükelçiliklerince törenle anıldı.

Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı törenlerde, Atatürk ile ilgili kısa film izletildi, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün de dimdik ayakta olduğunu vurgulayarak, onun dünya görüşü ve vizyonunun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki döneme de ışık tutacağını söyledi.

Koç, Türkiye’nin çok hassas bir coğrafyada bulunduğunu belirterek, “Bu coğrafyanın bize getirdiği sorumluluklar var. Çalışkan ve özverili Türk insanı, her türlü sıkıntının üstesinden gelebilir. Türk milletinin ihtiyacı olan birlik ve beraberliktir.” diye konuştu.

 

Kaynak: Time Türk


İçeriği Paylaş