Bulgaristan’daki siyasi kriz kazanımları tehdit edebilir

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Uzmanlar, devam eden protestolar ve hükümetin istifasının reformları veya belli yatırım anlaşmalarının sonuçlanmasını yavaşlatabileceği, ancak Bulgaristan ekonomisi üzerinde doğrudan bir etki yaratmayacağı görüşündeler.

Merkezi Sofya’da bulunan Pazar Ekonomisi Enstitüsü baş araştırma görevlilerinden Peter Ganev SETimes‘a verdiği demeçte, “2013 bütçesi onaylandı … bu yüzden ekonomiyle ilgili sorun yok … ama tekellerle, temel hizmet faturalarıyla, gelirlerle ve işsizlikle ilgili sorun var.” şeklinde konuştu.

Ganev, bunlar daha çok uzun vadeli sorunlar olmakla birlikte, kısa vadede, bulundukları mevkilere uygun insanlardan oluşan “gerçekten güçlü bir kayyum hükümete” sahip olmanın kritik önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

Balkan ülkesinin AB Temsilcisi Kristalina Georgieva, protestocuların 27 ülkeden oluşan bloğun en yoksul üyesinde tekeller üzerinde daha sıkı denetim ve sosyal sistemin verimliliğinin artırılması yönündeki çağrılarının sağlam ve mantıklı olduğunu ileri sürdü.

Yazının devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/tr/features/setimes/features/2013/03/08/feature-02


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.