Bulgaristan’da Türk siyasetçiye ağır itham

Haberler
İçeriği Paylaş

Bir önceki gün istifa eden Bulgaristan Başbakanı Borisov, Türk kökenli siyasetçi Ahmet Doğan’ın kendisine suikast pladığını ileri sürdü

Bulgaristan Başbakanı Borisov, istifa ettikten sonra yaptığı konuşmada Türk siyasetçi Ahmet Doğan’ın kendisine yönelik suikast planı hazırladığını iddia etti. Çarşamba günü istifa eden Borisov, Doğan’ı kendisini öldürtmeye çalışmakla suçladı.

Hükümetin istifasıyla ilgili meclis oturumunda konuşan iktidardaki GERB (Arma) Partisi Başkanı Borisov, yabancı bir istihbarat servisinden kendisine yönelik suikast planlandığı bilgisini aldığını belirterek, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisine yönelik, “Beni öldürtmek isteyen onursal başkanınız Ahmet Doğan. Lütfen, bir komisyon kurup, konuyu araştırın” dedi. Borisov, salonda şok etkisi yaratan açıklamadan sonra bakanları ile birlikte meclisten ayrıldı. HÖH lideri Lütvi Mestan ise, meclis oturumunda iddiaya cevap vererek onursal başkanı Doğan’a karşı yapılan suçlamaların asılsız olduğunu belirtti. Mestan,”İktidardaki GERB partisi ülkeyi etnik bunalıma sürüklemek istiyor” dedi. İki hafta önce astronomik elektrik faturalarına karşı başlayan protestolar hükümet karşıtı kitlesel gösterilere dönüşünce, Borisov istifa etmişti.

DOĞAN’A SUİKAST GİRİŞİMİ

HÖH Onursal Başkanı Ahmet Doğan’a da ocak ayında suikast girişiminde bulunulmuş, Doğan yara almadan kurtulmuştu.

Dünya Bülteni 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.