Bulgaristan Hükümetini “ток” (Elektrik) çarptı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’da tasarruf tedbirleri ve yüksek elektrik faturaları sonrası düzenlenen protesto gösterileri hükümetin istifa etmesine neden oldu. Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, hükümetinin bugün öğleden sonra istifasını sunacağını açıkladı. Borisov, parlamentoda yaptığı konuşmada, yaklaşık iki haftadır her gün süren protestolar üzerine kabinede değişiklik yapmaktan vazgeçtiğini belirterek, “Bundan sonra atılabilecek en mantıklı adım erken seçim olacak” dedi. Olaylardan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Borisov, son dört yıldır ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Ülkede yaklaşık iki hafta önce astronomik elektrik faturalarına karşı başlayan protestolar, hükümet karşıtı kitlesel gösterilere dönüşmüştü.
İKTİDARI HALKA İADE EDİYORUZ
Bulgar Sosyalist Partisi ve Hak ve Özgürlük Partisinin yaptıkları istifa baskılarını eleştiren Başbakan Borisov, yaptıkları davranışın bir gün kendilerine mutlaka geri döneceğini söyledi. Onurlu olduklarını açıklayan Borisov, “Biz iktidarı halktan aldık, bugün tekrar ona iade ediyoruz. Biz oylamada yer almayacağız, isterseniz istifayı siz oylayın. “ dedi.

Ajans BG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.