Borisov hükümeti veda ederken cömertçe 41 milyon leva dağıtmış

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hükümetin istifa ettiği ve iktidarı devrettiği bu kısa süreç içerisinde, “Trud” gazetesi Boyko Borisov iktidarının kamu ihaleleri altında en az 41 milyon levanın dağıttığını yazıyor. Mali disiplini ile ünlenen GERB hükümeti, cömert bir şekilde kamu ihaleleri dağıtarak iktidardan ayrılmış.

Borisov’un istifasını sunduğu 20 Şubat tarihinden, iktidarı geçici hükümete devrettiği 13 Mart gününe kadar, bakanlıklar KDV’nin dâhil olmadığı bu rakam içerisine toplam 40 944 696 levalık sözleşmeler imzalamış veya kamu ihaleleri ilan etmiş.

Adalet Bakanlığına bağlı olan cezaevleri, 25 Şubat’ta “Lego Trade” şirketi ile tahmini değeri 18 153 000 leva olan, gaz temini sözleşmesi imzalamış.

İçişleri Bakanlığı ise itfaiyecilerin kişisel korunma amacıyla,  tahmini değeri 3 522 000 leva olan ihale ilan etmiş, ayrıca da 3 401 666 levalık tahmini değerde soluma cihazları ihalesi ilan etmiş. KDV bu fiyatların içerisine dâhil değil. Aynı zamanda bakanlıktaki yeni mirasçılar da düşünülerek, KDV’nin dâhil olmadığı 1 100 000 levalık uçak bileti temin etme ihalesi ilan etmişler.

Savunma Bakanlığı ise giyişi için 544 090 leva, ayakkabı için de 612 450 leva harcayacak. . KDV bu fiyatların içerisine dâhil değil.

haber.bg

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.