Bulgar Başbakan’dan İlhanlı’ya övgü

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov,yıllar sonra Bulgaristan 1.Ligi’ne yükselen ve Diyarbakırlı iş adamı Fevzi İlhanlı’nın en büyük hissedarı olduğu FC Etar kulübünün başarısını kutlarken,İlhanlı’yı da övdü.

 

Bulgaristan’ın eski başkenti ve en büyük 4 kentinden biri olan Veliko Tırnova kentini temsil eden FC Etar’ın elde ettiği başarının önemli olduğunu vurgulayan Başbakan Borisov, stadın eksiklerinin giderilmesi için 1 milyon dolar ödenek çıkarılması talimatını verdi. Kulübün yüzde 66’sına sahip olan iş adamı İlhanlı ile sohbet eden ve kulüp tesislerini gezerek futbolcular ve teknik heyetle sohbet eden Borisov’a FC Etar’ın forması hediye edildi.
Görüşmeler sırasında,kulübün yüzde 34’üne sahip olan Veliko Tırnova belediyesinin başkanı da Diyarbakır ile kardeş şehir olmak istediklerini anlattı. Bu amaçla önümüzdeki günlerde Bulgaristan’ın tarihi kenti Veliko Tırnova’dan bir heyetin, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini kurmak amacıyla Diyarbakır’daki valilik,belediyeler ve diğer kurumlarla temasa geçeceği belirtildi.
DİYARBAKIR-BULGARİSTAN HATTI
Diyarbakır ile Veliko Tırnova kentleri arasında sıcak ilişkiler kurulmasının önemine dikkat çeken Kürt iş adamı Fevzi İlhanlı,Başbakan Boyko Borisov’un ziyareti ve kendileri için sarf ettiği sözlerin çok önemli olduğunu söyledi. İlhanlı,”Sayın başbakan çok yakın ilgi gösterdi. Başarımızı kutladı,stadımızla ilgili var olan eksiklerin giderilmesi için talimat verdi. Diyarbakırlı bir iş adamının sporda elde ettiği başarı Bulgaristan’da hem hükümet hem de spor bazında yankı uyandırmış durumda. Diyarbakır’la kardeş şehir olmak istiyorlar. Biz de bu konuda aracı olacağız. Bu projenin Diyarbakır’a sportif,turistik,tanıtım ve ekonomik açıdan faydası olacaktır. Bulgaristan’da bunları başarırken Diyarbakır’da da spora olan desteğimiz devam edecektir. Yeni Diyarbakırspor’umuz geçen yıl finalde 3.Lig’i kaçırdı. Bu kulübümüzle ilgili önümüzdeki günlerde yeni kararlar alacağız.” dedi.

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.