Brezilya Başkanı Roussef: Damarlarımızda Türk kanı akıyor

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Brezilya’nın ilk kadın Başkanı ve eski bir gerilla komutanı olan Dilma Rousseff, annesini kaybeden Başbakan Tayyip Erdoğan’a başsağlığı diledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Ankara’ya gelen Rousseff, ortak basın toplantısı sırasında “Brezilya halkı adına Başbakan Erdoğan’a başsağlığı diliyorum” dedi. Basın toplantısına damgasını vuran konu futbol oldu. Gül, “Türkiye’de Brezilyanın en büyük lobicisi Brezilyalı futbolculardır. Brezilya sevgisini Türk halkının kalbine onlar ayrı bir şekilde yerleştiriyor” dedi. Rousseff ise 2014’de Brezilya’da yapılacak DünyaKupası’nı kast ederek, “Umarım birlikte oluruz. Futboldaki yakınlaşma çok önemli” diye konuştu.

TÜRK KANI 

Türkiye’nin Filistin politikasına destek veren konuk Devlet Başkanı adil çözümünFilistin devletinin tanınması olduğunu söyledi. Roussef ayrıca Türkiye’yi “akraba” olarak gördüklerini belirterek, “Bizim damarlarımızda belki biraz da Türkiye’den kan akmaktadır” dedi.

Zaman


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.