Bekir Bozdağ Bulgaristan’daki Soydaşlarımıza Seslendi: “HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Haberler
İçeriği Paylaş

Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ, YTB Başkanı Kemal Yurtnaç ve kalabalık bir heyeti ile birlikte dün Bulgaristan’daki temaslarına başladı. Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ, Türklerin yoğun olarak bulunduğu Kiremitli köyünü ziyaret etti.

Bayramlarını Tebrik Etti
Bozdağ, burada kendisini karşılayan kalabalığa hitap etti. Türkiye’den Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini ifade eden Sayın Bozdağ, Türk kökenli Bulgaristan vatandaşlarının Ramazan ayını ve bayramlarını kutladı.

Hükümet olarak yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına destek olmaya çalıştıklarını belirten Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ: “Sizin üzüntünüz, bizim üzüntümüz, sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur. Burada yaşayan vatandaşlar iki ülke arasında köprü vazifesi görmektedir. Türkiye ve Bulgaristan iki dost ve kardeş ülke, aramızda ekonomik kültürel ve her alanda işbirlikleri var, bu iş birlikler burada yaşayanlar sayesinde daha da iyi noktalara gelecektir” dedi.

Başbakan da Ziyaret Edecek
Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ Kiremitli Cami’sini ziyaret etti. Kendisi için kesilmek istenen kurbanlığı bağışlayarak ihtiyacı olanlar için kullanılmasını isteyen Bozdağ, Başbakanımız Tayyip Erdoğan’ın da Bulgaristan’a geleceğini ifade etti.

YTB

ytb7 ytb6 ytb5 ytb4 ytb2 ytb1

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.