Batı Trakya Türklerinden Bal-Türk’e ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Sabri Mutlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Lütfü Bodur Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezini ziyaret etti. Ziyarette misafirleri Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Halit Meriç, Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Ar, Denetim Kurulu üyesi Ramazan Ferhatoğlu ve Gençlik Kolları temsilcileri karşıladı.

Bal-Türk’ün daha Batı Trakya Türklerine daha önce gerçekleştirdiği ziyarete bir anlamda iade anlamı taşıyan ziyarette karşılıklı yapılan proje ve faaliyetler paylaşıldı. Birlikte nelerin yapılabileceği ele alındı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Sabri Mutlu Kocaeli’de faaliyet gösteren Balkan orijinli derneklerin vereceği temsilcilerle bir üst platform kurulması konusunda düşünceleri olduğunu, bunun ortak çalışma konusunda faydalı olabileceğini söyledi ve Bal-Türk’ü de bu platforma üye vermeye davet etti. Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu bu konuyu yönetime sunacağını, prensipte olumlu karşıladığını söyledi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.